Nevíte si s něčím rady, nebo vám po tréninku není něco jasné? Neváhejte a zeptejte se nás v naší poradně. X

Kdo jsme

Vznik našeho klubu a něco málo z jeho historie

Náš kynologický klub vznikl v roce 2013, kdy se parta nadšenců domluvila, že začne cvičit novou metodou pozitivního výcviku.

Začínali jsme na place 20 x 20 m a po nějaké době si našli místo, které odpovídalo našim požadavkům. Byla to louka, kterou jsme si začali upravovat (plot, klubovna…). V prvním roce jsme měli 10 členů a v současné době jich máme 45. Výcvik psů je pro nás jeden velký koníček a děláme to s nadšením.

Nabízíme výcvik sportovní kynologie, obedience, dogdancingu, agility, mantrailingu, canicros a přípravu psů pro běžný život. U nás vítáme psy jakýchkoliv plemen, bez ohledu na věk a se všemi reaktivními problémy, které v dnešní době psi mají.


Naši trenéři

Lenka

Výcvikem psů se zabývám již od svých 11 let. V roce 2012 jsem se seznámila s metodou výcviku pozitivní motivací, která mě oslovila a v roce 2013 jsem tuto metodu začala využívat na našem cvičáku v Babicích.

Anička

Prvního psa jsem dostala v 15ti, kdy jsem začala navštěvovat kurzy agilit a dogfrisbee. Při svém druhém psovi, jsem se začala více zajímat o poslušnost a dogdancing a postupně se vypracovala jako startující balíček pro Vás a Vaše štěně.

Jitka

Od 15ti let se věnuji výcviku psů. Zaměřuji se na výcvik obedience, dogdancingu za pomocí pozitivní metody a shapingu.

Veronika

Agility běhám od r. 2004, trénuji od r. 2007. Nejsem moc na dlouhé řeči, myslím si, že za trenéra mluví spíš spokojenost jeho svěřenců, takže, kdo chcete vědět, jak takový trénink agility se mnou vypadá, jste zváni, přijďte se podívat.


Sabina

Hostující kvalifikovaná trenérka. Specializuje se na trénování obedience a dog dancingu.

Co nabízíme

Individuální přístup

ke každému z vás

Výchova psa pro běžný život

Pořídili jste si nového kamaráda domů a začíná vám přerůstat přes hlavu? Nebojte se navštívit kurzy výchovy psa pro běžný život. Pomůžeme vám se se psem sehrát a naučíme základy poslušnosti. Vše probíhá formou hry.

Štěněcí školička

Máte doma štěňátko a nevíte jak začít s jeho výchovou a správnou socializací? Pak je naše školička určená právě vám. Naučíme vás jak cvičit tak, aby to bavilo vás i vašeho pejska. Připravíme vás do kurzů pro začátečníky a vše bude probíhat hrou a pozitivní motivací.

Obedience

Jde vám poslušnost? Chcete toho umět víc? Obedience je určena právě pro psy, kteří mají zvládnuté povely ze základů poslušnosti a ovladatelnosti psa. Pejsek musí mít přivolání, odložení a chůzi u nohy.V obedience provádí psovod se svým psem postupně deset cviků. Devět z nich prověřuje poslušnost a ovladatelnost psa, jeden spadá do kategorie pachových prací.

Poslušnost

Chcete prohlubovat poslušnost vašeho psa? Tak pro vás tu máme tréninky poslušnosti pomocí přivolávačských her a klecových her. Tyto hry pramení s výcviku pozitivního posilování a dokáží vylepšit vztah mezi vámi a vaším psem. Tento výcvik je zábava a vždy si ho společně užijete.

Příprava na zkoušky

Prošli jste základními kurzy poslušnosti a chcete to dotáhnout ještě dál? Pak navštivte lekce přípravy na zkoušky. Společně prohloubíme vaše dosavadní zkušenosti a dotáhneme to ke zkouškám.

Agility

Běháte rádi? Skáče rád váš pes? Tak agility je sport právě pro vás. Je to kynologická disciplína, kdy psi překonávají různé druhy překážek (parkur). Jsou to třeba žebříky, menší zídky, ploty, latě nebo tunely. Platí přitom, že pejsek musí překážky překonat co nejrychleji v určeném pořadí a samozřejmě s minimem chyb. Agility vyžaduje souhru a souznění pejska a jeho pána. Tuto disciplínu se může naučit každý pejsek bez ohledu na rasu, věk nebo velikost.

Dogdancing

Baví vás učit psa různé triky? Pro vás tu máme tréninky dogdancingu. Zde se naučíte spojit běžné cviky poslušnosti, ale i mnoho dalších cviků a triků podle vašich nápadů do sestavy a tu spojíme s hudbou. Tady se fantazii meze nekladou.

Mantrailing

Je váš pes „čuchací“? Mantrailing je volné vyhledání ztracené osoby podle jejího individuálního pachu. U Mantrailingu sleduje pes individuální pachovou stopu zcela určitého člověka. Při tom je na jeho vůli, jak tuto pachovou stopu sleduje. Může se při tom držet poblíž stopy, nebo dokonce i přímo na stopě, anebo pracovat několik set metrů od ní, podle povětrnostní situace, terénu a individuálních předností daného psa. Je schopen sledovat tuto stopu v každém terénu, ve městě a to i ještě za několik dnů Protože sleduje konkrétní individuální pach, může rozeznávat tímto způsobem u každé osoby jeho specifický individuální pach a většinou nemá žádné problémy, takto pracovat i na silně kontaminované půdě.